زبان بدن خانم‌ها|طرز صحیح گرفتن کیف در دست یا انداختن روی دوش

طرز گرفتن صحیح کیف

اکثر خانم‌ها وقت زیادی را برای انتخاب کیف و ست کردن آن با استایلشان صرف می‌کنند. این آیتم نه تنها تنوع بالایی داشته بلکه، استفاده از آن هم در استایل شما بسیار تاثیرگذار بوده و نشان از شخصیت شما دارد.

کیف‌ها نشان از سلیقه شما و نحوه گرفتن آن، نشان از شخصیت شما است. در ادامه این مطلب، قصد داریم به طرز صحیح گرفتن کیف در دست بپردازیم.

چرا باید کیف را صحیح در دست بگیریم؟

کیف‌های زنانه تنوع بالایی داشته و در شکل‌، طرح‌ها و اندازه‌های متفاوتی تولید می‌شوند که هرکدام نشان‌دهنده استایل شما هستند. طرز صحیح گرفتن کیف در دست یا بر روی شانه، وابسته به نوع و شکل آن است. به طور مثال، کیف‌های بزرگ یا مجلسی را نمی‌توان به صورت مورب روی شانه انداخت و کیف‌های اسپورت با بند بلند را هم نمی‌توان روی آرنج نگه داشت. به طور خلاصه، طرز صحیح گرفتن کیف در دست یا بر روی شانه، نه تنها نشان از شخصیت، استایل و اعتماد به نفس شما است؛ بلکه اگر کیف به درستی روی دست یا شانه قرار بگیرد، مشکلات ستون فقرات و درد در ناحیه دست و شانه صورت نمی‌گیرد.

طرز صحیح گرفتن کیف در دست

طرز صحیح گرفتن کیف در دست یا روی شانه

انواع روش‌های گرفتن کیف در دست

  • بند کیف را روی شانه قرار داده و کیف را به بدن خود نزدیک کنید.
  • بند کیف را روی شانه قرار داده و کیف را آویزان کنید.
  • کیف را روی ساق دست خود قرار دهید.
  • کیف را با کف دست خود نگه دارید.
  • کیف را با هر دو دست خود گرفته و آن را جلوی بدن خود نگه دارید
  • کیف را به صورت مورب انداخته و آن را جلوی بدن خود بگیرید.
  • کیف را به صورت مورب انداخته و آن را پست بدن خود رها کنید.

 

بیشتر بخوانیم: چه کفشی برای پیاده روی مناسب است؟

بند کیف را روی شانه قرار داده و کیف را به بدن خود نزدیک کنید.

کیف‌های بزرگ با بند‌های کمی کوتاه را به این شیوه روی شانه قرار می‌دهند که این طرز قرارگیری، شما را خانمی با اعتماد به نفس بالا نشان می‌دهد. البته، اگر کیف را به زیربغل خود فشار داده و آن را محکم نگه دارید، نشان از ترس شما بوده که از دزدیده شدن کیف خود می‌ترسید. در این مدل طرز صحیح گرفتن کیف در دست، زیربغل شما پر شده و شما را فردی با اعتماد به نفس که همۀ کارها را به خوبی مدیریت می‌کند، نشان می‌دهد. بهتر است که کیف‌های کمی مجلسی و شیک را این‌گونه روی شانه خود قرار دهید.

قرار گرفتن بند کیف روی شانه و نزدیک کردن کیف به بدن

بند کیف را روی شانه قرار داده و کیف را آویزان کنید.

کیف‌های مجلسی کوچک که بند کمی بلند دارند، مناسب برای این مدل قرارگیری است. در این حالت مهم است که بند کیف را به صورت مورب آویزان نکنید و کیف را در یک طرف بدن خود آویزان کرده و آن را رها کنید. این شیوه، شما را خانمی با اعتماد به نفس و پرجنب‌وجوش نشان داده که روحیه سرزنده و شادی دارید. بسیاری از کیف‌های اسپرت که برای استفاده روزمره هم هستند را می‌توان به این صورت روی شانه قرار داد و به پیاده‌روی و انجام کارهای روزانه پرداخت.

کیف را روی ساق دست خود قرار دهید.

بهترین انتخاب برای نحوه قرارگیری کیف‌هایی با بند کوتاه، این شیوه است. در این حالت، بند کیف روی ساق دست (بین آرنج تا مچ) قرار گرفته که نشان از اقتدار شما است. به طوری که یک کیف لوکس یا ارزشمند را حمل می‌کنید، شخصیت شما را شیک و متین نمایش می‌دهد. دقت کنید که برای گرفتن کیف‌های کمی مجلسی، حتماً از این شیوه استفاده کنید. ست کردن این مدل کیف‌ها و نحوه قرار گرفتن آن روی دست، با کفش‌های پاشنه بلند بسیار زیبا بوده و زیبایی استایل شما را چند برابر افزایش می‌دهد.

قرار دادن کیف روی ساق دست

قرار گرفتن کیف روی ساق دست (بین آرنج تا مچ دست)

کیف را با کف دست خود نگه دارید.

معمولا کیف پول یا کیف‌های خیلی کوچک را با کف دست می‌توان نگه داشت؛ زیرا، این کیف‌ها هیچ بند و دسته‌ای ندارند. در این حالت، شخصیت شما بسیار مقتدر و سازمان یافته دیده شده و همه روی شما حساب ویژه‌ای باز می‌کنند. خانم‌هایی که از این نوع کیف‌ها و این طرز صحیح گرفتن کیف در دست استفاده می‌کنند، می‌خواهند که تمرکز بیشتری روی لباس‌هایشان گذاشته شده و اکسسوری‌ها کمتر به چشم آیند. در مجالس و مهمانی‌ها، از این نوع کیف‌ها و روش قرارگیری آن در استایلتان استفاده کنید.

کیف را با هر دو دست خود گرفته و آن را جلوی بدن خود نگه دارید.

معمولا خانم‌های خجالتی و مضطرب، کیف‌های کوچک را به این شکل نگه داری می‌کنند. در این شیوه، شما فردی خجالتی و پراسترس در موقعیت‌های اجتماعی دیده شده و دیگران فکر می‌کنند که شما نیاز به حمایت دارید تا در جمع دیده شوید. بهتر است کیف‌های کوچک را به روش قبلی که گفته شد، نگه دارید تا فردی با اعتماد به نفس و اجتماعی دیده شده و از استرس و خجالت در شخصیت خود دور باشید.

کیف را به صورت مورب انداخته و آن را جلوی بدن خود بگیرید.

کیف‌های اسپرت و دانشگاهی که بند بلند دارند، بهتر است که به صورت مورب روی شانه قرار بگیرد. در این شیوه، شما آزادی حرکتی بیشتری دارید، آسیبی به ستون فقرات شما در طول مدت وارد نکرده و حتی به خوبی می‌توانید از کیف خود در برابر دزدیده شدن محافظت کنید. برای خانم‌هایی که پیاده‌روی زیادی انجام می‌دهند، مناسب است و در کل، این طرز صحیح گرفتن کیف در دست برای کیف‌هایی است که به طور روزانه از آن استفاده می‌کنید.

 

قرار گرفتن کیف به صورت مورب روی شانه

کیف را به صورت مورب انداخته و آن را پشت بدن خود رها کنید.

یکی از روش‌های استفاده از کیف‌های اسپرت و دانشگاهی، انداختن به صورت مورب روی شانه و راه کردن آن در پشت است. در این شیوه، شما با شخصیتی مستقل و خونسرد دیده شده که نمی‌خواهید خود را نگران کیفی که در حال حمل آن هستید، کنید. برای استایل‌های روزمره و اسپرت، انتخابی عالی و راحت بوده ولی برای استفاده در استایل‌های کمی رسمی و مجلسی، مناسب نیست.

اهمیت طرز صحیح گرفتن کیف در دست

کیف یکی از جزئی‌ترین آیتم‌ها و کامل کننده استایل است که هر نوع کیفی، نشان از چیزی در شخصیت شما دارد. نه تنها کیف، بلکه نحوه قرار گرفتن آن دست شما هم نشان از شخصیت شما دارد و هرچقدر هم که کیف شما لوکس و گران‌قیمت باشد ولی آن را درست در دست نگیرید، می‌تواند شخصیت یا زیبایی کیف را زیر سوال ببرد. به طور مثال، اگر یک کیف لوکس و گران‌قیمت را که بندهای کمی بلندی دارد، به صورت مورب روی شانه انداخته و آن را در پشت خود رها کنید، هم ظاهر استایل شما بد دیده می‌شود و هم زیبایی و لوکس بودن آن کیف به چشم نمی‌آید. پس، هر کیفی باید به طور صحیحی در دست یا بر روی شانه قرار بگیرید تا استایل شما را کامل کند.

کیف را در دست قرار دادن

بیشتر بخوانیم: ۳۰ مدل کیفی که باید داشته باشید

در آخر

هر کدام از آیتم‌های استایل شما، مخصوصا اکسسوری‌هایی مثل کیف، نشانگر شخصیت شما بوده و همچنین نحوه استفاده از آن اهمیت بالایی دارد. در این مطلب، سعی کردیم شما را با طرز صحیح گرفتن کیف در دست یا بر روی شانه آشنا کنیم تا کیف مورد نظر خود را از کاشانه مد انتخاب کرده و آن را در استایل خود استفاده کنید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پشتیبانی کاشانه مد
ارسال با واتس اپ